Het stond al bijna 2 maanden in de agenda: eerste paasdag ‘s middags – één van de weinige dagen dat iedereen zou kunnen – bier & bites in Eindhoven. Een soort van ‘traditiebreuk’ want geen brunch. Totdat er geluiden kwamen dat de paasbrunch toch altijd wel érg gezellig is en zeer op prijs wordt gesteld.
Ondergetekende is de keuken ingedoken en heeft onder andere deze frittata op tafel getoverd.
Wat heb je nodig
- 8 eieren
- 250 ml slagroom
- 8 g vanillesuiker (1 zakje)
- 75 g suiker
- 2 el bloem
- 1 tl gemalen kaneel
- 50 g geraspte kokos
- 1 tl bakpoeder
- 1 el poedersuiker voor garneren
- 400 g fruitsalade Paasei (1 schaal)
- 1 munt voor garneren (eventueel)
- 1 taartvorm (20 x 20 cm) bekleed met bakpapier
Hoe maak je het
Verwarm de oven voor tot 200 ºC. Klop de eieren los. Klop er met een garde de slagroom, vanillesuiker, suiker, bloem, kaneel, 40 g kokos en het bakpoeder door.
Schenk het eimengsel in de vorm en bestrooi met de rest van de kokos. Bak de frittata in de voorverwarmde oven in 35-40 min. goudbruin en gaar.
Laat de frittata afkoelen tot hij lauwwarm is en bestrooi dan met poedersuiker en garneer evt. met blaadjes munt. Snijd de frittata in 8 stukken en serveer met de fruitsalade.
Bron recept: www.jumbo.com
Reacties
Heb je het recept van je moeders slaatje?
Dan maak je dat toch op een mooi moment voor jou en zoon om nieuwe herinneringen te maken?
En wie weet wordt dat dan wel weer een nieuwe 'traditie'...
Leuk he, van die kinderen die aan 'tradities' vasthouden. Ik zat van de week te dromen over mijn moeders 'slaatje'. Vaste prik op 2e paasdag.
Nu dus niet meer.
RSS lijst met reacties op dit artikel